STRONA ARCHIWALNA * STRONA ARCHIWALNA * STRONA ARCHIWALNA
zawiera informacje sprzed października 2021

aktualna strona jest pod adresem: cfd.sds.pl

O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Słowo na jutro   Do medytacji   

  O CFD ...


Centrum Formacji Duchowej w Krakowie prowadzone jest przez zgromadzenie zakonne Salwatorianów. Wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu formowania grup wiernych, w których więcej uwagi poświęca się poszczególnym osobom.


CENTRUM FORMACJI DUCHOWEJ powstało w 1997 roku w Krakowie, z inicjatywy Polskiej Prowincji Salwatorianów. Proponuje sesje, szkoły formacyjne i rekolekcje, w których szczególną uwagę  poświęca się pojedynczej osobie i jej indywidualności. Towarzyszy osobom duchownym i świeckim w poszukiwaniu głębszego doświadczenia wiary  i integralnego rozwoju: duchowego i psychicznego. CFD współpracuje z cenionymi formatorami różnych szkół i ośrodków życia duchowego, którzy służą swoim osobistym doświadczeniem wiary oraz swoim przygotowaniem teologicznym, pedagogicznym i psychologicznym. CFD skupia się głównie na formacji do modlitwy Słowem Bożym, na formacji biblijnej, kierownictwie duchowym, a także na przygotowaniu formatorów diecezjalnych i zakonnych do pracy wychowawczej na różnych poziomach.


Sesje i rekolekcje prowadzone są w klimacie pustyni, pełnego milczenia, z możliwością indywidualnych rozmów z kierownikiem duchowym. W czasie spotkań proponuje się różne drogi formacji pomagające w słuchaniu, zgłębianiu i przemodleniu Słowa Bożego. Formy pomocy dostosowane są do poziomu duchowego przygotowania poszczególnych uczestników, począwszy od początkujących do bardziej zaawansowanych w formacji ludzkiej i duchowej.


Centrum Formacji Duchowej położone jest w malowniczym i cichym rejonie Skał Twardowskiego. Stwarza to dogodne warunki do przeżywania rekolekcji i spotkań formacyjnych. W zabudowaniach Centrum znajdują się m. in.: kaplica rekolekcyjna, sale konferencyjne i rekreacyjne, refektarz. W części mieszkalnej znajdują się pokoje jednoosobowe z łazienkami, dwu i trzyosobowe z łazienkami na korytarzu - łącznie 83 miejsca; ponadto są do dyspozycji pokoje wieloosobowe. W spotkaniach formacyjnych można korzystać z zamieszkania i pełnego wyżywienia w Centrum lub dochodzić na spotkania z zewnątrz. Przy Centrum znajduje się parking.

Szczegółowy program sesji i rekolekcji znajduje się w dziale PROGRAM.

Serdecznie zapraszamy do naszego „domu Słowa Bożego” osoby, które szukają ciszy, klimatu modlitwy i pomocy w pogłębianiu więzi z Panem Bogiem.

 --- --- --- --- ---

Centrum Formacji Duchowej
ul. św. Jacka 16;  30-364 Kraków
 
tel. (0-12) 269 2397
tel/fax (012) 254 6060
tel. kom. 0694 448170

e-mail: cfd@salwatorianie.pl
www.cfd.salwatorianie.pl
www.facebook.com/CentrumFormacjiDuchowej

recepcja CFD czynna w dni powszednie
godz. 9.00-12.00, 14.00-17.30 i 18.00-19.00

 --- --- --- --- ---

Współpracujemy z salwatoriańskimi apostolatami:
serwisem
www.katolik.pl - www.medytacja.pl
Studiem Katolik - www.katolik.tv
i Wydawnictwem Salwator -
www.salwator.com


 --- --- --- --- ---

Współpracujemy/polecamy również:
kwartalnik PASTORES - 
www.pastores.pl
miesięcznik OREMUS -
Oremus
Wydawnictwo PROMIC -
www.wydawnictwo.pl


 --- --- --- --- ---

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl