STRONA ARCHIWALNA * STRONA ARCHIWALNA * STRONA ARCHIWALNA
zawiera informacje sprzed października 2021

aktualna strona jest pod adresem: cfd.sds.pl

O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Słowo na jutro   Do medytacji   

  Formacja Duchownych i Konsekrowanych
IX edycja Szkoły zakończona
 IX edycja Szkoły Wychowawców dobiegła końca!


Wybierz życie! Dni pustyni (MP3) - Timothy Radcliffe OP
O. Timothy Radcliffe pomaga spojrzeć na wiarę i powołanie jako na zaproszenie do pełni życia. „Przyszedłem, aby miały życie i miały je w obfitości” (J 10,10). Punktem wyjścia w rekolekcjach jest pytanie: jak wybieramy życie w czasie pandemii, gdy wielu cierpi z powodu izolacji, poczucia i bezsilności w obliczu zagrożenia. Rozważania będą zmierzały...

Konsekrowani i posłani. Ewangelizacja na nasze czasy 19-21 października 2021
FORMACJA DUCHOWNYCH I OSÓB KONSEKROWANYCH. Od dnia zmartwychwstania Chrystusa żyjemy w czasach ostatecznych. Każdy dzień do owego ostatniego, w którym przyjdzie Jezus po raz drugi, jest bezcennym czasem dla głoszenia Ewangelii, którą jest On sam, i świadczenia o Nim życiem ewangelicznym. Świat pilnie potrzebuje gorliwych ewangelizatorów. Wiele areopagów pozostaje nadal pustych. Uczestnicy będą prowadzeni do samego źródła ewangelizacji – do Biblii. Sesja składa się z sześciu spotkań z ewangelizatorami, konsekrowanymi i posłanymi przez Boga, którzy w Starym i Nowym Testamencie uczą nas żarliwości i pasji w głoszeniu Słowa; przeznaczona jest dla osób konsekrowanych oraz liderów Szkół Nowej Ewangelizacji.
PROWADZI: ks. Wojciech Węgrzyniak - wykładowca Starego Testamentu na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, pisarz, kaznodzieja, rekolekcjonista.
– możliwość przesyłania zgłoszeń na sesję - od 2 stycznia 2021 –

Rozeznawanie w procesie dojrzewania wychowanka 24-26 lutego 2021
Sesję dla wychowawców seminaryjnych i zakonnych: rektorów, ojców duchownych i prefektów, mistrzów nowicjatu i postulatu prowadzą: abp Grzegorz Ryś - metropolita łódzki, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji; Amedeo Cencini FdCC - ceniony włoski formator, psychoterapeuta, kierownik duchowy; bp Damian Bryl - biskup kaliski, przewodniczący zespołu ds. przygotowania nowych zasad formacji kapłańskiej w Polsce; i członkowie Zespołu ds. wprowadzenia Ratio pro Polonia.

Wybierz życie! Dni pustyni z T. Radcliffe’em OP 19-21 lutego 2021
Timothy Radcliffe OP, dominikanin, wieloletni profesor Nowego Testamentu na Uniwersytecie Londyńskim, przełożony generalny Zakonu Kaznodziejskiego (1992-2001), prowadzi spotkanie online dla duchownych i osób konsekrowanych [możliwość udziału online po zgłoszeniu swojego udziału - osoby zgłoszone otrzymują link i hasło dostępu].

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl