STRONA ARCHIWALNA * STRONA ARCHIWALNA * STRONA ARCHIWALNA
zawiera informacje sprzed października 2021

aktualna strona jest pod adresem: cfd.sds.pl

O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Słowo na jutro   Do medytacji   

  Świadectwa
Świadectwo: To zdanie obnażyło moje lęki, ale zarazem jakby cudownie je uzdrowiło
„Bóg dotknął najbardziej mojego serca i pomógł mi zobaczyć dwa źródła moich ogromnych lęków, co do których nie zdawałam sobie sprawy, że są tak głębokie i silne, i że mają aż tak duży wpływ na moje życie w przeszłości i obecnie” - dzieli się uczestniczka sesji online.

Świadectwo: Nie powierzchownie, lecz dogłębnie
(…) Dzisiejsza Ewangelia dała mi do myślenia w takim aspekcie, że Jezus nie działa powierzchownie, lecz dogłębnie. (…) mam tę pewność, że Jezus chce uczynić w każdym z nas znacznie więcej niż to, co widoczne gołym okiem.(…)

Świadectwo z Domu Słowa: Tam zaczęło się moje prawdziwe życie
„Chcę też powiedzieć, że tam zaczęło się moje prawdziwe życie. Poznałam mojego męża i pobraliśmy się w Centrum Formacji Duchowej w kaplicy; ślubu udzielał nam o. Wons” - dzieli się uczestniczka ćwiczeń ignacjańskich w krakowskim Domu Słowa.

Świadectwo z Domu Słowa: Rekolekcje to dobry czas
„Warto powiedzieć, że można tutaj pokochać Pismo Święte, metodę czytania tego Pisma Świętego, jaką jest lectio divina” - dzieli się uczestnik spotkań w krakowskim Domu Słowa.

Świadectwo z Domu Słowa: On przychodzi w lekkim powiewie
„Pan Bóg zna każdego z nas najlepiej, dużo lepiej niż my znamy sami siebie. On wie, czego konkretnie potrzebujemy, co potrzebujemy usłyszeć, czego potrzebujemy doświadczyć w danej chwili. I On przychodzi, tak jak jest napisane, „w lekkim powiewie”, bardzo subtelnie, tak nawet ledwo zauważalnie,… Ale ty wiesz, że to On!” (uczestniczka sesji i rekolekcji).

Świadectwo: Najwyższy czas, żebym… spojrzała na RANY Zbawiciela
„Czuję, że właśnie jest najwyższy czas, żebym podniosła głowę i przeniosła wzrok z moich ran, a spojrzała na RANY Zbawiciela. A w Zbawicielu zaczynam dostrzegać rany swoje i rany mojej mamy...” – dzieli się uczestniczka sesji online „Lectio divina z apostołem Tomaszem”.

Świadectwo: Radość Poranka Wielkanocnego w pierwszą niedzielę Adwentu
„Zachęcona do udziału w tej sesji, już w pierwszy wieczór doświadczyłam, że Jezus przyszedł, ‘choć drzwi były zamknięte’. (…) Ze zdumieniem stwierdziłam, że w pierwszą niedzielę Adwentu doświadczam radości Poranka Wielkanocnego” – dzieli się uczestniczka sesji online „Dotykanie zranionego Boga. Lectio divina z apostołem Tomaszem”.

Świadectwo: To tutaj odradza się Kościół!
„(…) To tutaj odradza się Kościół! Tylko dzięki Słowu Bożemu, prawdziwemu, żywemu, miłującemu człowieka, może odrodzić się Kościół Chrystusowy” – dzieli się uczestniczka sesji online „Dotykanie zranionego Boga. Lectio divina z apostołem Tomaszem”.

Świadectwo: Niedziela dotykania Zranionego Serca Boga
„I przyszedł do dalej zaryglowanego wieczernika mego serca. U Jego stóp razem z Tomaszem całowałam Jego poranione stopy. (…) Pomyślałam też, że ten ósmy dzień po zmartwychwstaniu to Niedziela Miłosierdzia: niedziela dotykania Zranionego Serca Boga”.

Świadectwo: Najlepsze Lekarstwo
„Z zawrotnego więc tempa ostatnich tygodni wskoczyłyśmy na raz z niemałym zaskoczeniem w czas kwarantanny, w którym nie wiedziałyśmy, jak się odnaleźć. I wtedy mignęła mi na telefonie informacja o rozpoczynającej się u Was tego samego dnia sesji lectio divina...” – dzieli się uczestniczka sesji online „Lectio divina z apostołem Tomaszem”.

Świadectwo: Pozwoliłam Mu podejść do moich ran…
(…) Do czasu rekolekcji myślałam, że śmierć moich dzieci mam „poukładaną” w wierze. Wiem, że są w Niebie. (…) Tutaj nie miałam wątpliwości. Ale okazało się, że jest coś jeszcze - kolejna warstwa osadzona na tym cierpieniu. (…)

Świadectwo ks. Jarosława Klimczyka CRL
„Aula konferencyjna o. Jordana. Spotkanie z…” [3].

Świadectwo: On zawsze jest ze mną!
Skarbem, który został mi dany przez ten krótki czas, było ponowne odkrycie głębokiej przynależności do Boga i tego, że jestem jego umiłowanym dzieckiem, i że On, bez względu na to, co się dzieje w moim życiu, ZAWSZE JEST ZE MNĄ, jak z Józefem („Pan był z nim” Rdz 39, 13) czy z Jakubem, gdy wyruszał do Egiptu („Ja pójdę tam z tobą” Rdz 46, 4).

Świadectwo: Dotarłam do historii Józefa i… trafiłam na ścianę
Widzę niesamowite działanie Opatrzności Bożej  (…). Od pewnego czasu rozważałam kolejno fragmenty z Księgi Rodzaju, po kawałku każdego dnia. (…) W ostatnich tygodniach jednak dotarłam właśnie do historii Józefa i… trafiłam na ścianę. Ścianę mojego oporu. (…)

Świadectwo: Bóg nad tym wszystkim czuwa
Historia przebaczonej krzywdy, historia Józefa i jego rodziny bardzo poruszyła moje serce. (...) Mocno wybrzmiały dla mnie słowa, że nie należy niczego na tej drodze przyspieszać, że wszystko ma swój czas, że Bóg nad tym wszystkim czuwa. (...)

[1] [2] [3]  następne
ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl