STRONA ARCHIWALNA * STRONA ARCHIWALNA * STRONA ARCHIWALNA
zawiera informacje sprzed października 2021

aktualna strona jest pod adresem: cfd.sds.pl

O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Słowo na jutro   Do medytacji   

  Kocham Kościół Jezusa Chrystusa 20-22 stycznia 2012


Kocham Kościół Jezusa Chrystusa
Szkoła Kierownictwa Duchowego
20-22 stycznia 2012


W dniach 20-22 stycznia 2012 r. odbyła się sesja "Kocham Kościół Jezusa Chrystusa". Spotkanie zorganizowane w ramach Szkoły Kierownictwa Bożego prowadził bp Edward Dajczak - biskup koszalińsko-kołobrzeski. W spotkaniu uczestniczyło 150 osób.


Jak pokochać Kościół, z którym Jezus nie zawahał się utożsamić, choć jest Kościołem nie tylko świętych, ale i grzeszników? Jak kochać Kościół, gdy jest silny i gdy jest słaby? Jak kochać Kościół świętych i grzesznych duchownych, wzorowych i pogubionych ojców i matek, dobrej i zagubionej młodzieży? Jak trwać wiernie w Kościele, gdy inni go opuszczają? Przewodnikiem podczas spotkania był pasterz, który potrafi wsłuchiwać się w bicie serca Kościoła i uczy go kochać konkretnie.

--- --- ---

Bp Dajczak, który jest cenionym rekolekcjonistą, prowadził w naszym domu sesję modlitewną: „Doświadczyć dobroci Boga Ojca” (11-13 grudnia 1998) oraz sesję z okazji Jubileuszu 2000: „Przyjąć na nowo Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela” (11-13 lutego 2000). Z bogatego doświadczenia formatora nowych pokoleń kapłańskich (był ojcem duchownym i rektorem WSD w Gościkowie-Paradyżu) czerpali również uczestnicy Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych: wykład inauguracyjny (10 IX 2007) oraz wykłady i konwersatoria (3-4 marca 2010).

Pasterz Kościoła koszalińsko-kołobrzeskiego jest inspiratorem nowych form ewangelizacyjnych w Kościele polskim. Jest pomysłodawcą i duchowym opiekunem „Przystanku Jezus”. Od Środy Popielcowej 2009 r. bp Dajczak prowadzi również videoblog  - "Blog bez piuski" - na którym co środę odpowiada na pytania nurtujące młodych diecezjan  - zob. strona internetowa Duszpasterstwa Młodych Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej - www.mlodzi.koszalin.opoka.org.pl.

--- --- ---

zob. "Bierzcie, bierzcie… daję Wam moje życie…". Od tamtego czasu moja Eucharystia jest całkiem inna - homilia bpa Edwarda Dajczaka wygłoszona w czasie trwania Szkoła Wychowawców WSD 2009-2011, Kraków, 3 marca 2010 r.

Zachęcamy do skorzystania z nagrań spotkań "Kocham Kościół Jezusa Chrystusa" (CFD Kraków: 20-22 stycznia 2012), "Przyjąć na nowo Jezusa Chrystusa  jako Zbawiciela" (CFD Kraków: 11-13 lutego 2000):

 

oraz nagrań innych spotkań, które w roku 2011 odbyły się w naszym domu:

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl